29.08.2018

III Konkurs wiedzy o komunikacji miejskiej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III KONKURSIE WIEDZY O KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ. Okoliczności są wyjątkowe, bowiem w tym roku obchodzimy 120-lecie komunikacji miejskiej w Łodzi!. Sprawdzian odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 roku o godzinie 9:00 w świetlicy MPK-Łódź przy ul. Wierzbowej 51B. Ogłoszenie wyników o godz. 12:00 w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź przy ul. Wierzbowej 51.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą telefoniczną (42) 672-12-07 i mailową: muzeum@mpk.lodz.pl do 13 września 2018 roku. Drogą zwrotną przesłana zostanie lista publikacji będących źródłem wiedzy o historii komunikacji miejskiej. Przewidziano cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału!

XII Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej

Serdecznie zapraszamy na XII Giełdę Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej, która odbędzie się w naszym Muzeum w sobotę 22 września 2018 roku. Podczas Giełdy będzie można wystawić swoje zbiory na specjalnie przygotowanych stanowiskach.

Godziny otwarcia giełdy: 8.00 - 14.00

Wstęp wolny, wystawcy: 6,00 zł

Podczas giełdy zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską.

XII Konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską

W roku 2018 obchodzimy 120-lecie komunikacji miejskiej w Łodzi. To dodatkowy powód, aby wziąć udział w XII edycji konkursu na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską! W konkursie wziąć mogą wszystkie osoby, które posiadają w swoich zbiorach różne ciekawostki związane z tramwajami i autobusami – archiwalne dokumenty, zabytkowe artefakty czy zapomniane przez czas bilety – i chcą je zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców. Przedmioty należy zdeponować w siedzibie Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Wierzbowej 51 do 20 września 2018 r. Rozwiązanie konkursu nastąpi w dniu 22 września (sobota), podczas XII Giełdy Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej, odbywającej się w murach Muzeum. Przewidziano nagrody. Zapraszamy!

Kontakt: tel. (42) 672-12-07, e-mail: muzeum@mpk.lodz.pl

1.08.2018

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż w dniach 6-24 sierpnia 2018 roku Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź będzie nieczynne.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

5.06.2018

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż w dniach 11-14 czerwca 2018 roku Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź będzie nieczynne.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż zgodnie z harmonogramem Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź w dniach 27 kwietnia - 6 maja 2018 roku będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Zajezdni Muzealnej Brus (ul. Konstantynowska 115) w dniach 1 maja (godz. 12-16) i 3 maja (godz. 12-18).

6.03.2018

XVII Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów

Serdecznie zapraszamy na XVII Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów, który tradycyjnie odbędzie się w sobotę 7 kwietnia 2018 roku w Muzeum Komunikacji Miejskiej. Kolekcjonerzy z całej Polski spotkają się już po raz siedemnasty w ogóle, a po raz szesnasty w Łodzi. Zjazdowi, organizowanemu we współpracy z Klubem Miłośników Starych Tramwajów, towarzyszyć będzie giełda, podczas której będzie można kupić lub sprzedać bilety jednorazowe lub okresowe z rozmaitych miast i różnych epok.

Zjazd odbędzie się w godzinach 8-14 w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź przy ul. Wierzbowej 51. Cena stolika to 6,00 zł, bilety dla zwiedzających zaś kosztować będą 2,40 zł (normalny) i 1,20 zł (ulgowy). Rezerwacji dokonać można telefonicznie (numer 42 / 672-12-07) lub za pomocą e-maila muzeum@mpk.lodz.pl Zgłoszenia przyjmujemy do 5 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona.