13.08.2018

IV Konkurs wiedzy o komunikacji miejskiej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV KONKURSIE WIEDZY O KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ. To świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o historii i współczesności łódzkich tramwajów i autobusów. Sprawdzian odbędzie się w sobotę, 21 września 2019 roku o godzinie 9:00 w świetlicy MPK-Łódź przy ul. Wierzbowej 51B. Ogłoszenie wyników o godz. 12:00 w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź przy ul. Wierzbowej 51.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą telefoniczną (42) 672-12-07 i mailową: muzeum@mpk.lodz.pl do 12 września 2019 roku. Drogą zwrotną przesłana zostanie lista publikacji będących źródłem wiedzy o historii komunikacji miejskiej. Przewidziano cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału!

XIII Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej

Serdecznie zapraszamy na XIII Giełdę Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej, która odbędzie się w naszym Muzeum w sobotę 21 września 2019 roku. Podczas Giełdy będzie można wystawić swoje zbiory na specjalnie przygotowanych stanowiskach.

Godziny otwarcia giełdy: 8.00 - 14.00

Wstęp wolny, wystawcy: 6,00 zł

Podczas giełdy zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską.

XIII Konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską

W konkursie wziąć mogą wszystkie osoby, które posiadają w swoich zbiorach różne ciekawostki związane z tramwajami i autobusami – archiwalne dokumenty, zabytkowe artefakty czy zapomniane przez czas bilety – i chcą je zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców. Przedmioty należy zdeponować w siedzibie Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Wierzbowej 51 do 19 września 2019 r. Rozwiązanie konkursu nastąpi w dniu 21 września (sobota), podczas XIII Giełdy Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej, odbywającej się w murach Muzeum. Przewidziano nagrody. Zapraszamy!

Kontakt: tel. (42) 672-12-07, e-mail: muzeum@mpk.lodz.pl

5.03.2019

Serdecznie zapraszamy na XVIII Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów, który tradycyjnie odbędzie się w sobotę

6 kwietnia 2019 roku w Muzeum Komunikacji Miejskiej. Kolekcjonerzy z całej Polski spotkają się już po raz osiemnasty w ogóle, a po raz siedemnasty w Łodzi. Zjazdowi, organizowanemu we współpracy z Klubem Miłośników Starych Tramwajów, towarzyszyć będzie giełda, podczas której będzie można kupić lub sprzedać bilety jednorazowe lub okresowe z rozmaitych miast i różnych epok.

Zjazd odbędzie się w godzinach 8-14 w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź przy ul. Wierzbowej 51. Cena stolika to 6,00 zł, bilety dla zwiedzających zaś kosztować będą 2,40 zł (normalny) i 1,20 zł (ulgowy). Rezerwacji dokonać można telefonicznie (numer 42 / 672-12-07) lub za pomocą e-maila muzeum@mpk.lodz.pl Zgłoszenia przyjmujemy do 4 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona.