Wystawa czasowa "50 lat zajezdni Limanowskiego"

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej 50-leciu zajezdni autobusowej przy ul. Limanowskiego. 14 wielkoformatowych plansz oglądać można w siedzibie naszej placówki do 31 marca 2022 r.

17.08.2021

V Konkurs wiedzy o komunikacji miejskiej ---- [odwołany]

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w V KONKURSIE WIEDZY O KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ. To świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o historii i współczesności łódzkich tramwajów i autobusów. Sprawdzian odbędzie się w sobotę, 18 września 2021 roku o godzinie 9:00 w świetlicy MPK-Łódź przy ul. Wierzbowej 51B. Ogłoszenie wyników o godz. 12:00 w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź przy ul. Wierzbowej 51.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą telefoniczną (42) 672-12-07 i mailową: muzeum@mpk.lodz.pl do 9 września 2021 roku. Drogą zwrotną przesłana zostanie lista publikacji będących źródłem wiedzy o historii komunikacji miejskiej. Przewidziano cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału!

XIV Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej

Serdecznie zapraszamy na XIV Giełdę Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej, która odbędzie się w naszym Muzeum w sobotę 18 września 2021 roku. Podczas Giełdy będzie można wystawić swoje zbiory na specjalnie przygotowanych stanowiskach.

Podczas giełdy zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską.

XIV Konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską ---- [odwołany]

W konkursie wziąć mogą wszystkie osoby, które posiadają w swoich zbiorach różne ciekawostki związane z tramwajami i autobusami – archiwalne dokumenty, zabytkowe artefakty czy zapomniane przez czas bilety – i chcą je zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców. Przedmioty należy zdeponować w siedzibie Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Wierzbowej 51 do 16 września 2021 r. Rozwiązanie konkursu nastąpi w dniu 18 września (sobota), podczas XIV Giełdy Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej, odbywającej się w murach Muzeum. Przewidziano nagrody. Zapraszamy!

3.02.2021

W lutym 2021 r. obchodzimy 50. rocznicę uruchomienia zajezdni autobusowej przy ul. Limanowskiego. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa wirtualną wystawę poświęconą temu obiektowi.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia ekspozycji w wersji elektronicznej:
50 LAT ZAJEZDNI LIMANOWSKIEGO.

Życzymy miłej lektury!

17.01.2021

Z okazji 120. rocznicy uruchomienia zajezdni Chocianowice przygotowaliśmy dla Państwa wirtualną wystawę poświęconą temu obiektowi.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia ekspozycji w wersji elektronicznej:
120 LAT ZAJEZDNI CHOCIANOWICE.

Życzymy miłej lektury!

Z powodu panującej pandemii nie było możliwości udostępnienia obiektu zwiedzającym. Powstał za to krótki film - wirtualna przechadzka po terenie zajezdni Chocianowice:

Zajezdnię można również zobaczyć z lotu ptaka: