24.09.2007

Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską w Łodzi

22 września w I Rocznicę uruchomienia Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź odbyła się I Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej w Łodzi. Jedną z atrakcji było rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą pamiątkę związaną z komunikacją. Komisja konkursowa przyznała jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia.

Nagroda główna dla Marcina Kaczyńskiego za - żetony wolnej jazdy

I wyróżnienie dla Joanny Miller za - bilety z 1978 roku

II wyróżnienie dla Wojciecha Żródlaka za - fotografię kontrolera z 1910 r.

Wszystkie te przedmioty będzie można oglądać w Muzeum przez najbliższy rok. Dużym zainteresowaniem gości giełdy cieszyły się historyczne wagony tramwajowe, które od września wzbogaciły stałą ekspozycję muzeum.

13.09.2007

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PAMIĄTKĘ ZWIĄZANĄ Z HISTORIĄ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ŁODZI

MPK- Łódź ogłasza konkurs na najciekawszą pamiątkę związaną z historią komunikacji miejskiej w Łodzi. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które są właścicielami oryginalnej pamiątki związanej z historią komunikacji miejskiej (np.: przedmiotu, zdjęcia, dokumentu, publikacji, elementu taboru lub ubioru itp.). Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 22 września br. o godz. 10.00 podczas I Giełdy Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK- Łódź przy ul. Wierzbowej 51.

6.09.2007

I Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej

W I rocznicę utworzenia Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK- Łódź, czyli 22 września br,  MPK- Łódź organizuje I Giełdę Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej.

Serdecznie zapraszamy wystawców oraz miłośników komunikacji miejskiej.

Cena wykupu stanowiska: 4,80 zł

Podczas giełdy zostanie rozstrzygnięty konkurs na najcenniejszą pamiątkę związaną z komunikacją miejską. Regulamin konkursu zostanie wkrótce podany do wiadomości publicznej.

14.04.2007

Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Komunikacji Miejskiej

W dniu 14 kwietnia br. odbył się kolejny, szósty już "Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Komunikacji Miejskiej". Tym razem w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK–Łódź przy ulicy Wierzbowej 51. Z tej też okazji zorganizowana została wystawa biletów ze zbiorów muzeum. Prezentowano bilety od czasu uruchomienia komunikacji w Łodzi do współczesnych. Można było obejrzeć również bilety z innych miast Polski oraz z wielu państw świata.

26.03.2007

Radni w MPK

W dniu 26 marca br. w siedzibie MPK-Łódź odbyła się wyjazdowa sesja Komisji Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej Rady Miejskiej w Łodzi.
W jej obradach, oprócz stałych członków, uczestniczyła Wiceprezydent Miasta Łodzi – Pani Hanna Zdanowska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Maciej Grubski i Wiceprzewodniczący – Pan Krzysztof Piątkowski.
W ramach spotkania wyjazdowego członkowie Komisji zwiedzili także obecnie modernizowaną Zajezdnię Autobusową Nr 2 przy ul. Nowe Sady oraz Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź.

25.01.2007

"Stop wandalizmowi!" w Muzeum

W dniu 25 stycznia br. w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź rozstrzygnięto konkurs pod hasłem: „Stop wandalizmowi!”, zorganizowany z inicjatywy MPK-Łódź, przy współudziale Fundacji ANIMA, wydawcy miesięcznika „Tygiel Kultury”.
     Celem konkursu było zwrócenie uwagi i uwrażliwienie młodzieży na konieczność przeciwdziałania wandalizmowi, zwłaszcza w środkach komunikacji miejskiej, a także kształtowanie postaw obywatelskich poprzez propagowanie zasad kultury osobistej i poszanowanie własności społecznej.
     W konkursie wzięli uczniowie gimnazjów z Łodzi, Zgierza i Konstantynowa oraz dzieci z ulicy Wschodniej 49, zaprzyjaźnione z fundacją.
     Na konkurs zgłoszono blisko 100 prac literackich oraz plastycznych. Nagrodzono i wyróżniono autorów 29 prac.

Konkurs literacko-plastyczny
Stop wandalizmowi!
zorganizowany przez redakcję czasopisma „Tygiel Kultury”
z inicjatywy MPK-Łódź